O Pickwicku

HISTORIE

Bohatá historie čajů Pickwick se datuje od roku 1753 spolu s firmou Douwe Egberts. V tomto roce Egbert Douwes a jeho žena Akke Thijsses otevřeli svůj koloniál v městečku Joure v Holandsku, čímž položili základy dnešní společnosti Douwe Egberts. Egbert a Akke viděli své poslání v prodeji výrobků, které "zvýšují požitky každodenního života".

Až do první světové války prodávali široký sortiment zboží. Hlavními výrobky byla káva, tabák a čaj, vedle cukrovinek, cukru, rýže, těstovin, cikorky, skořice, šafránu, octa, čokolády a sušeného ovoce.

V roce 1937 získal Pickwick své současné jméno. Ve snaze najít více "anglicky-znějící" jméno pro čaj Douwe Egberts, žena tehdejšího ředitele přišla s nejlepším návrhem. Jejím oblíbeným spisovatelem byl Angličan Charles Dickens, a tak navrhla Pickwick podle díla "Kronika Pickwickova klubu".

 Co by značka společnosti Jacobs Douwe Egberts jsou čaje Pickwick aktivně prodávány v šesti zemích, kterými jsou Holandsko, Česká republika, Slovenská republika, Maďarsko, Dánsko a Belgie.  Jedna věc se však nezměnila: stálá kvalita čajů Pickwick.