Naše cesta k udržitelnosti

Zajímá vás, jak dbá Pickwick o udržitelnost? Víme, že udržitelnost je v dnešní době čím dál tím důležitější téma. Ponikáme kroky směrem k udržitelnějšímu přístupu a to s ohledem na životní prostředí. Jsme si vědomi toho, jak čaj může ovlivnit naše pocity, a proto s láskou investujeme do vytváření příjemných chvil s čajem. Jak to přesně děláme? To se dočtete níže.

productie-1-circkel.png             verpakken-1-cirkel.png            verbruiken-1-cirkel.png

 

Zodpovědný přístup k pěstování             Méně odpadu, více čaje                  Společně ještě udržitelnější

 

icon_productie_cirkel.png

Zodpovědný přístup k pěstování

Odkud pochází čaj Pickwick?

 

Rainforest Alliance (RA)

Zodpovědný přístup k pěstování je naší nejvyšší prioritou. Proto všechny čajové lístky v čajích Pickwick pocházejí z certifikovaných čajových plantáží Rainforest Alliance. Tím je zajištěn jak udržitelný způsob pěstování tak i podpora farmářů. V letošním roce bude mít certifikát RA celá řada černých čajů!

Více informací o Rainforest Alliance najdete zde.

rainforest-alliance--thea-leafs.png
ethical-tea-partnership_thea-leafs_2.png

 

Ethical Tea Partnership

Našim dlouhodobým cílem je dosáhnout pozitivních změn v celém čajovém sektoru. Proto jsme společně s dalšími organizacemi vytvořili projekt Ethical Tea Partnership, který chrání pěstitele čaje a pomáhá zlepšit jejich životní podmínky. Díky tomuto projektu mohou například pěstitelé čaje ve Rwandě získat vzdělání v oblasti managementu, učí se lépe investovat prostředky do růstu farem a pracují na zvýšení se rovnosti žen a mužů.

Více informací o Ethical Tea Partnership najdete zde.

verpakken-cirkel.png

Méně odpadu,více čaje

Jak udržitelné jsou naše obaly?

icon-geen-plastic-verpakkingsmateriaal2.jpg

Krabičky bez fólie

Ve společnost Pickwick chceme přispět k menšímu množství obalů. Proto pracujeme na vývoji krabičky Pickwick bez plastové fólie se stejnou kvalitou, jakou od nás očekáváte. Do té doby můžete fólii recyklovat tak, že ji vytřídíte do plastového odpadu. Na čajích Pickwick Herbal Super Blends už teď plastovou fólii nenajdete.

 

Recyklujme!

Naše čajové sáčky jsou již léta baleny v papírových obálkách a tyto obálky jsou baleny v kartonových krabičkách. Tím se zachovává kvalita čaje a umožňuje rozlišit různé čajové příchutě. Nezapomeňte, že tyto papírové obaly lze recyklovat. Pokud už obal nepoužíváte, může putovat rovnou do koše na papír!

recycling_icon.jpg
icon-productie.jpg

Zelená energie

Věděli jste, že při výrobě čaje využíváme přírodní palivo? Továrna naší mateřské společnosti Jacobs Douwe Egberts v Joure vyrábí kromě čaje také kávu. Během výroby kávy vzniká "kávová sedlina". Tu spalujeme a používáme k ohřevu našich parních kotlů. Energie uvolněná při tomto procesu se používá pro naši výrobu čaje a odpovídá spotřebě elektřiny přibližně 2 000 domácností.

verbruiken-cirkel.png

Společně ještě udržitelnější

Co mohu udělat sám(a)?

icon-thee-drinken-thuis2.png

Vychutnejte si čaj pohodlně doma

Pokud si doma chcete uvařit šálek čaje, uvařte jen tolik vody, kolik přesně potřebujete. Ušetříte tak trochu energie. Šálek horkého čaje si také můžete vychutnat, když jdete ven, nejlépe ne z jednorázového hrnku, ale například z termosky. Nejen že se pije lépe, ale také je lepší pro životní prostředí.

icon-afvalscheiden2.png

Třídění odpadu

K procesu recyklace můžete přispět tím, že odpad z čajových obalů správně vytřídíte. Plastovou fólii můžete dát do žlutého kontejneru na plasty, kartonovou krabičku a papírové obálky do kontejneru na papír a čajový sáček do zbytkového odpadu.

icon-hergebruik2.png

Znovupoužití

Naše krabičky na čaj Pickwick lze použít mnoha způsoby. Někteří milovníci čaje si praktické krabičky nechávají na uskladnění, jiní s nimi hrají stolní hry nebo je používají jako materiál pro ruční práce. Vdechněte krabičkám Pickwick druhý život i vy!